Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
wtorek, 24 kwiecień 2018 10:13

„ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO”

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

,,Najwyższą formą materii jest człowiek – Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia – świadome jego działanie. 

Najwyższą formą działania – walka o pokój tej Ziemi. 

Najwyższą formą tej walki – siłami walczyć wspólnymi.”
Wisława Szymborska

a 120 kwietnia podczas obchodów DNIA ZIEMI uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  w Mirowie uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach, których głównym celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Światowy Dzień Ziemi to święto jednoczące społeczność naszej szkoły, uczące troski o dobro wspólne, pokazujące, czym jest przyroda, ziemia, ekosystem i jak ludzie mają się zachowywać wobec środowiska, aby sobie nie szkodzić.

Przewodnie hasło tegorocznej akcji brzmiało: „ Środowisko ponad wszystko”. Pierwszym punktem programu był apel podczas, którego  została przedstawiona prezentacja multimedialna o tematyce ekologicznej  i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania  i tradycji. Była to idealna okazja, aby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne.  Pan dyrektor Jan Ulewiński i nauczyciele wręczyli  również pamiątkowe dyplomy zwycięzcom  konkursu na hasło promujące Dzień Ziemi. Kolejnym działaniem tego dnia był uroczysty happening  zorganizowany przy współpracy z wójtem Gminy Mirów panem Arturem Siwiorkiem i kierownikiem Wydziału Gospodarczego i Funduszy Unijnych panem Wojciechem Ćwierzem.  Z pięknie wykonanymi transparentami  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  zachęcali  społeczność lokalną do dbania o środowisko i wręczali przechodniom informatory pt.: „ Bądź Przyjacielem Przyrody”. Ostatnim punktem programu było spotkanie pod Urzędem Gminy w Mirowie z panem Wojciechem Ćwierzem, który serdecznie podziękował uczniom  i  nauczycielom za zaangażowanie i pomysłowość zorganizowanej akcji. Na zakończenie happeningu odbyło się na placu przy Urzędzie Gminy wspólne grillowanie. Zadowoleni z udanego happeningu wszyscy szczęśliwie powrócili do szkoly z postanowieniem, ze będą zawsze starali się dbać o nasza Ziemie. W naszej szkole systematycznie wdrażamy szacunek do przyrody na zajęciach  z wychowawcami   w klasach 0 - VII, przyrodzie oraz poprzez różne programy, akcje ekologiczne , zbiórki puszek aluminiowych, nakrętek i makulatury.    Proces kształtowania postaw proekologicznych jest procesem ciągłym,  a zauważalne efekty oddziaływań przynoszą oczekiwane rezultaty i motywują do dalszego działania. Jesteśmy przekonani, że takie działania wpływają na wyrobienie pozytywnych dla środowiska postaw. Organizatorami tegorocznych obchodów był zespół nauczycieli: Elżbieta Kuźdub, Joanna Minda, Agnieszka Kawalec, Milena Leszczyńska.

  • a_1
  • a_6
  • a_DSCN0132
  • a_DSCN0154
  • a_DSCN0159
  • a_Kopia_P1260817
  • a_Kopia_P1260842

Simple Image Gallery Extended


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 5096 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2018 10:18