„Radosne Nutki” po raz kolejny wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w Częstochowie i po raz trzeci zostały jego laureatami. To wyjątkowe wydarzenie, przyciągnęło utalentowane dzieci i młodzież, osoby dorosłe. Podczas emocjonujących przesłuchań finałowych zespół reprezentowały trzy solistki: Dominika Dygas, Solomiia Siczkoriz, Kamila Guza.

Informujemy, że 2 maja Urząd Gminy Mirów będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. 

Szanowni Państwo!

Serdecznie przepraszamy za niedogodności, związane z brakiem wody w Państwa domach w Bieszkowie Dolnym, Bieszkowie Górnym, Rogowie, Mirówku, Mirowie Nowym, Mirowie Starym i w Osinach Majorat w dniach 25.04-26.04.2024r. Utrudnienia w dostawach wody związane są z pracami modernizacyjnymi (prace końcowe) prowadzonymi na terenie hydroforni w Mirówku. Jednocześnie informujemy, iż staramy się, aby awaria została usunięta w możliwie jak najszybszym czasie, oraz żeby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w dniu 29.04.2024r. (poniedziałek) zostanie wypłacony zwrot podatku akcyzowego.

Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Bieszków Dolny, Bieszków Górny, Rogów, Mirówek, Mirów Nowy, Mirów Stary oraz Osiny Majorat, że dnia 25 kwietnia 2024r (czwartek) od godziny 8:00 do godziny 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody, która jest związana z pracami prowadzonymi na terenie hydroforni w Mirówku.

Za utrudnienia przepraszamy.

Urząd Gminy Mirów zawiadamia mieszkańców miejscowości Bieszków Dolny, Bieszków Górny, Rogów, Mirówek, Mirów Nowy, Mirów Stary oraz Osiny Majorat, że w dniach od 10 kwietnia 2024r do dnia 30.04.2024r. mogą nastąpić przerwy w dostawie wody lub spadki ciśnienia wody, które związane są z pracami przełączeniowymi (końcowy etap modernizacji) prowadzonymi na terenie hydroforni w Mirówku.

Za utrudnienia przepraszamy.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na spotkanie online „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji.

Wójt Gminy Mirów informuje, że Urząd Gminy Mirów prowadzi starania w zakresie pozyskania środków zewnętrznych na dofinansowanie budowy kolejnej puli przydomowych oczyszczalni ścieków, stanowiących główny element systemu oczyszczania ścieków domowych w gminie Mirów.

W związku z powyższym, celem oszacowania orientacyjnych kosztów projektu, zapotrzebowania na środki finansowe oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych, Wójt zaprasza wszystkich zainteresowanych właścicieli (zarządców) nieruchomości do składania deklaracji udziału na druku stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

Deklaracje będą przyjmowane do dnia 15.04.2024 r.

W przypadku przyznania środków o umieszczeniu na liście beneficjentów decydować będzie kolejność złożenia deklaracji.

DEKLARACJA

Samorząd Gminy Mrów zaplanował na najbliższe lata dwie duże inwestycje oświatowe. Mowa tu o rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym oraz Zbijowie Małym.
Placówka w Bieszkowie Dolnym mam być rozbudowana, na dodatkowych kondygnacjach powstaną sale dydaktyczne, przebudowana będzie również sala gimnastyczna. Zmieni się otoczenie obiektu. Gmina opracowała już koncepcję projektową.
W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Zbijowie Małym ma powstać tak długo oczekiwana sala gimnastyczna. To jedyna placówka w gminie Mirów, która na chwile obecną nie dysponuje takim obiektem. Dlatego samorząd czyni starania aby jak najszybciej rozpocząć proces projektowy a następnie ruszyć z budową.